TERRACOTTEM®
Optimální růst, méně vody.

PŮDNÍ KONDICIONÉRY

Půdní kondicionéry TerraCottem

Patentovaná směs více jak dvaceti různých společně působících složek, které pracují v kořenové zóně rostlin a aktivně podporují rozsáhlé kořenění a růst rostlin, keřů, stromů i v náročnějších klimatických podmínkách či chudých nevýživných půdách, omezují vyplavování živin, zvyšují procento ujmutí a produkci úrody a snižují náklady na údržbu. Díky obsahu hydroabsorbentů polymerů (hydrogel) je možné snížit četnost zálivky až o 50%.

TerraCottem Universal

Nepostradatelný půdní kondicionér pro zahradnictví, zakládání letničkových a trvalkových záhonů, střešní zahrady, v hrnkových substrátech, zemědělství a lesnictví. Používá se při vysazování květinových záhonů, okenních truhlíků, závěsných květináčů či okrasných kontejnerů, zeleninových zahrad, ale také při výsadbě stromů a keřů, zalesňování nebo zakládání trávníků.

TerraCottem Complement

půdní kondicionér doplněný o výživné složky, které zajistí živiny a vodní retenční kapacitu v optimálním poměru. Je určen pro každoročně obnovované plochy např. letničkové záhony a v zahradnictví k plodinám, které byly minulou sezonu ošetřeny půdním kondicionérem TerraCottem Universal.

TerraCottem Arbor

nejnovější půdní kondicionér, jehož základem je nová generace hydrogelů. Je speciálně vyvinutý pro výsadbu stromů a keřů. Díky obsaženým huminovým kyselinám je umožněn snažší příjem živin a dále stimuluje tvorbu kořenového vlášení, díky kterému rostlina lépe absorbuje vodu a živiny. TerraCottem Arbor také obsahuje specifická hnojiva pro dřeviny (s postupným uvolňováním až po dobu 12 měsíců) s vyváženým počátečním hnojivem pro rychlé založení rostlin a syntetické dusíkaté hnojivo. Celý komplex výživných složek podporuje růst kořenů a rostlin a zvyšuje jejich odolnost.

TerraCottem Turf

Funguje na principech TerraCottemu, navíc však obsahuje 100% přírodní vulkanický minerál zeolit. Ten zvyšuje úrodnost půdy a zadržení vody.

Dále obsahuje specifická travní hnojiva a huminové kyseliny, tudíž je vhodný pro zakládání a zlepšení kvality trávníků, podpoření růstu kořenů a rostlin a omezenou potřebu zavlažování.

Výhody půdních kondicionérů TerraCottem

Zdravější a odolné rostliny, vyšší úroda, zvýšená schopnost zadržet vodu a v ní rozpuštěné živiny a snížit tak potřebu nezbytné zálivky až o 50%, silnější a hlubší rozvoj kořenové soustavy, lepší využití hnojiv, rychlejší a rovnoměrné založení zeleně, větší odolnost vůči nemocem a stresu ze sucha, umožnění růstu rostlin v degradovaných, zasolených či neúrodných půdách a snížení nákladů na údržbu a náhradní výsadby.

Praha - výsadba vzrostlých stromů TerraCottemBrno TerraCottemBrno výsadba stromů TerraCottemPřesazování Liriodendronu po půl roce od výsadby s TerraCottem ArborVliv TerraCottemu Arbor na kořenový systémKadaň - květinové osivo + TerraCottem

   


Řešení pro zahradnické firmy, projektanty, zástupce měst či technických služeb

Trápí vás nízká ujímavost vysazených rostlin a nedostatek vláhy? Nezvládáte pravidelnou zálivku v ledním období? Ať už jste zahradnická firma, zahradní projektant, zástupce města nebo technických služeb - my pro vás najdeme nejvhodnější řešení! Neváhejte nás kontaktovat!

Naše hnojiva TerraCottem šetří vodu tak, že zadržuje vodu v půdě, zaroveň zlepší kvalitu půdy a podporuje zakořenění.

   


Animace půdního kondicioneru TerraCottem Universal

   

Animace půdního kondicioneru TerraCottem Arbor